skok na hlavní menu | menu sekce ČlánkyÚvod » Články

Články

Přinášíme Vám novinky z oblasti penzijního připojištění, penzijních fondů a právních norem týkající se problematiky důchodů a penze.

Reforma se podle fondů vyplatí většině lidí, protože státní důchody budou klesat

22. 11. 12, 15:48 Už za šest týdnů se lidé mohou začít rozhodovat, zda je pro ně výhodnější převést část povinného sociálního pojištění do soukromých penzijních fondů, nebo nic neměnit a zůstat u čistě státní penze. Lidé starší 35 let moc času mít nebudou. Vstoupit do nových fondů mohou jen do 30. června 2013, kdy se soukromými důchody ještě nebudou zkušenosti. Mladší lidé se mohou rozhodovat déle – nejpozději tak musí učinit v roce, kdy dovrší 35 let.

Pokračovat na celý článek »

Reforma má pomoci lidem i státu

12. 11. 12, 10:26 V Česku startuje největší změna důchodového systému v jeho historii. Od příštího roku budou mít lidé možnost převést si část peněz, které nyní platí povinně do státního průběžného systému, do soukromých penzijních fondů. ČSOB a Česká spořitelna už mají na provozování těchto fondů licenci od České národní banky. Zároveň se už letos začíná měnit systém dobrovolného připojištění na penzi. Cíl je jednoduchý – zabránit tomu, aby se současný penzijní systém zhroutil kvůli nedostatku peněz nebo aby se vyplácené státní důchody snížily tak, že z nich nebude možné vyžít.

Pokračovat na celý článek »

Aktuální informace o hospodaření penzijních fondů

08. 10. 12, 09:55 Aktuální informace o hospodaření penzijních fondů ZDE.

Pokračovat na celý článek »

Víte, že stávající podmínky penzijního připojištění se změní již v listopadu?

08. 10. 12, 08:48 Pokud penzijní připojištění ještě nemáte, založte si ho s námi u nejlepšího penzijního fondu. Zachováte si stávající výhody a navíc získáte státní příspěvek až 230 Kč měsíčně.

Pokračovat na celý článek »

Převod penzijního připojištění

17. 05. 12, 13:26 Koncem minulého roku byla přijata zákonná ustanovení zakazující převod smlouvy penzijního připojištění z jednoho penzijního fondu do jiného. Poslední možností, kdy bylo možné o převod zažádat, bylo dne 28. 2. 2012. Řada účastníků penzijního připojištění tuto možnost využila a s účinností od 1. 5. 2012 převedla své stávající fondy do jiného penzijního fondu – nejvyšší nárůst klientů zaznamenal penzijní fond Allianz.

Pokračovat na celý článek »

Jak se změní penze, koho se úspory dotknou a kolik na tom stát ušetří

20. 04. 12, 14:44 Už příští rok se mění pravidla pro růst penzí. Porostou pomaleji, protože vláda potřebuje ušetřit. Důchodci si kvůli inflaci za své důchody koupí o něco méně. Uskromnění má trvat tři roky.

Pokračovat na celý článek »

Některé penzijní fondy ani nepřekonaly inflaci. Šance na vyšší zisk teprve přijde

21. 03. 12, 14:25 DESETINU PLATU SPOŘÍ MÁLOKDO. Podle finančních poradců by si pracující lidé měli na důchod spořit alespoň desetinu měsíčního příjmu. V Česku si zatím lidé často ukládají méně. Při současné konzervativní strategii penzijních fondů si tak k důchodu příliš nepřilepší. Penzijní reforma dává šanci, jak vydělat více.

Pokračovat na celý článek »

Jen čtyři penzijní fondy vloni porazily inflaci

14. 03. 12, 12:51 Inflaci v minulém roce dokázaly velmi pravděpodobně porazit jen čtyři penzijní fondy.

Pokračovat na celý článek »

Prodejci našli fintu, jak dál měnit penzijní fond

29. 02. 12, 14:18 Termín na změnu penzijního fondu sice včera vypršel, možnost přestoupit přesto stále existuje. Do konce února přestoupily do jiného penzijního fondu desetitisíce lidí, které zlákala vidina lepšího zhodnocení úspor. Šanci ale podle zákona mají i ti, kteří to nestihli.

Pokračovat na celý článek »

1 2 3  starší články


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru


Chcete uzavřít nebo změnit smlouvu? Kontaktujte nás!Vyhledávání